قسمت دوم – گزارشی از کتاب صهبای کوثر یا اسرار ماه مبارک رمضان تألیف استاد و دانشمند معظم ، نویسنده و خطیب توانا حجۀ الاسلام والمسلمین حاج سیدمحمدحسین میردامادی (بحرالعلوم)

 

توضیح :

بطور کل کلمه « لیل و لیلۀ » و « لیله مبارکه » و « لیلۀ القدر » و « سحر » و « اذان مغرب » و « نماز مغرب و عشاء » ، ربط تکوینی و باطنی و عرفانی با حضرت زهرۀ الزهرا فاطمۀ الکبری علیه السلام دارد .

همچنین اذان صبح و نماز صبح و بین الطلوعین تا طلوع فجر ، ربط لطیف و عرفانی و باطنی با حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام دارد و روزه دار واقعی آنگاه می تواند یکی از مصادیق روزه داران و یکی از عمل کنندگان به آیه 183از سوره بقره که می فرماید :

« یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُتِبَ عَلَیْکُمُ الصِّیَامُ کَمَا کُتِبَ عَلَى الَّذِینَ مِن قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ :ای افرادی که ایمان آورده‌اید! روزه بر شما نوشته شده، همان‌گونه که بر کسانی که قبل از شما بودند نوشته شد؛ تا پرهیزکار شوید. » باشد که به این ارتباط اذان صبح و نماز صبح و روزه ، با حضرت سیدالشهداء و ارتباط افطار و مغرب با حضرت زهرا علیهماالسلام توجه داشته و ایمان آورد .

نویسنده محترم شبهای قدر را مرتبط با حضرت زهرا علیهاالسلام دانسته و برای اثبات موضوعات مذکور به بیان دلائل قرآنی و حدیثی و علمی و فلسفی و عرفانی تمسک جسته است .

 


برچسب ها برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده : نویسنده :سید محمد هادی  دیدگاه ها : دیدگاه ها : 0    تاریخ : تاریخ :اردیبهشت 25, 1397

دیدگاه ها مسدود شده اند .

نوشته های اخیر


تمامی حقوق برای حجت الاسلام استاد سید محمد حسین میردامادی محفوظ می باشد .

قدرت گرفته از : شبکه اطلاع رسانی صبا